Skip to main content
ranking

7 wspaniałych – zestawienie NAJLEPSZYCH filmów na maraton sylwestrowy z Netflixem

By 31 grudnia 2021No Comments

Spędź tego sylwestra w doborowym towarzystwie!

Co obejrzeć w sylwestra? Oczywiście „Dirty Dancing”, „Szklaną pułapkę” i „Władcę Pierścieni”… Nie tym razem – zobacz, jakie perełki czekają na Ciebie w Netflixie! Oto 7 wspaniałych, z którymi powitasz Nowy Rok w dobrym humorze.

1. „Bękarty Wojny”

Inglourious Basterds
USA, 2010

Amerykanie żydowskiego pochodzenia odwracają rolę w stosunku do okupantów i urządzają krwawe polowanie na nazistów. Dlaczego ten film zdobył tylko 1 Oscara? Jeśli ktoś zna odpowiedź, niech da znać w komentarzu!

2. „Podziemny Krąg”

Fight Club
USA, 1999

Pierwsza zasada „Fight Clubu” – nie mów o „Fight Clubie”. Jeszcze nie słyszałam, żeby komuś nie podobał się ten film. Pewniak.

3. „Chłopcy z ferajny”

Goodfellas
USA, 1990

Nastolatkowie dorastają pod okiem wszechmocnego gangstera. Jaka czeka ich przyszłość? Film Martina Scorsese w roli głównej z Robertem De Niro – trudno wyobrazić sobie lepsze towarzystwo do lampki szampana.

4. „Cast Away: poza światem”

Cast Away
USA, 2000

Po tym, co nas spotkało w 2020 i 2021 roku, warto wiedzieć, jak przeżyć w trudnych warunkach.

5. „Spider-Man: Homecoming”

USA, 2017

Peter Parker jako podopieczny Tony’ego Starka stawia czoła groźnemu Vulture’owi. Warto nadrobić zaległości, bo w kinach czeka nowy Spider-Man, który jest petardą.

6. „Nienawistna ósemka”

The Hateful Eight
USA, 2015

Tematycznie, bo zimowo. Zamieć śnieżna zmusza łowców głów do ukrycia się w jedynym ciepłym miejscu drodze. Takie spotkania nigdy nie kończą się dobrze… Tarantino w pełnej krasie – warto.

7. „Siedmiu wspaniałych”

The Magnificent Seven
USA, 2017

Siedmiu tytułowych rewolwerowców tworzy armię, która ma za zadanie uchronić wioskę przed najazdem złoczyńców. Film zdecydowanie dla miłośników westernów – tworzy specyficzny klimat.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/2vCXlURlEw0″ title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Wolisz HBO GO? Zobacz TO zestawienie.