Skip to main content
film

„Spider-Man: Bez drogi do domu” – idź do kina, a zdążysz zrobić coś dobrego w 2021

By 19 grudnia 2021No Comments

Spider-Man: No Way Home to film, w którym spotykają się… zresztą: obejrzyjcie sami.

Spider-man: Bez Drogi Do Domu

„Spider-man: 'No Way Home”
USA, 2021

Tożsamość Petera Parkera jako Spider-Mana zostaje ujawniona. Życie w szkole staje się nie do zniesienia, bo cały świat obserwuje każdy krok bohatera. Jak się okazuje – nie jeden świat… Gdy Spider-Man prosi Doktora Strange’a o pomoc, zaklęcie idzie nie po myśli i otwiera się zakazany portal.

***

Oglądam filmy i seriale, żebyście Wy nie musieli tego robić. Oszczędzam Wasz czas – tak się umówiliśmy (chociaż nigdy z Tobą o tym nie rozmawiałam). Tym razem zapewniam: jeśli jesteś na tym tytule, to z dużym prawdopodobieństwem masz za sobą poprzednie części Spider-Mana i zastanawiasz się, czy oglądać dalej. Musisz wiedzieć, że ta jest najlepsza tuż obok jedynki.

Trudno mnie rozbawić, a na „Spider-Manie: Bez Drogi Do Domu” obśmiałam się nie raz. 148 minut czystej rozrywki ze wspaniałymi wystąpieniami Toma Hollanda, Andrewa Garfielda i dojrzewającej na monumentalną piękność – Zendayą. Wątki z sieci poprzednich filmów o pajęczym superbohaterze i seriali Marvela zostały utkane bez dziury. Ja się złapałam – kolej na Ciebie.

PS Są 2 afterscenki: po pierwszych napisach musisz drugi raz poczekać.

Miałam ogromną przyjemność obejrzeć ten film przypadkowo w towarzystwie grupki ok. 8 nerdów wyrwanych żywcem z jednego z moich ulubionych seriali. Ich nieudawane entuzjastyczne reakcje po seansie były jedną z najlepszych rzeczy, które spotkały mnie w tym miesiącu. Na ich cześć gorąca rekomendacja: The Big Bang Theory.