Skip to main content
filmranking

TOP 3 filmy, które umilą Ci zimowy wieczór

By 20 lutego 2021No Comments

Chodniki i ulice pokrywa mordercza gołoledź, a to oznacza tylko jedno. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest spędzenie wieczoru w domu. Kinomaniacy na pewno zgodzą się ze mną, że do zimowych maratonów wybiera się zupełnie inne filmy, niż do letnich. Sprawdź zestawienie na tę porę roku! Wszystkie filmy poniżej obejrzysz na platformie HBO GO.

1. Na noże

2019

Gdy w tajemniczych okolicznościach umiera bogaty pisarz, wszyscy potencjalni spadkobiercy zostają podejrzanymi. Komu Harlan tak naprawdę przekazał fortunę?

***

Przyjemna, lekka komedia kryminalna, z typowym dla tego historii przystojnym i przebiegłym detektywem na pierwszym planie. W tej roli – Daniel Craig. Nie jest to film, który przewróci Twoją wideotekę do góry nogami, ale wyjątkowo strawnie komponuje się z gorącą czekoladą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Knives Out (@knivesout)

2. Zwierzogród

2016

Świeżo upieczona policjantka przyjeżdża do wielkiego miasta zrobić karierę, o jakiej marzyła od małego króliczka. Młodej samicy nie jest jednak łatwo w wilczym świecie. Rozpoczyna współpracę z chytrym lisem…

***

To pierwsza propozycja od Disneya, którą Wam polecam. Humor bajkowy niekoniecznie do mnie trafia, ale uwierz – to jedna z propozycji, której bohaterowie zostaną w Twojej pamięci na lata (kto nie spotkał w życiu człowieka o usposobieniu leniwca?). Obejrzyj fragment i oceń, czy chcesz to oglądać!

3. Wielki Gatsby

2013

Nick – początkujący finansista, dostaje zaproszenie od swojego sąsiada, milionera Gatsby’ego, na jedną z jego słynnych imprez. Dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, który odmienia życie mieszkańców Long Island.

***

Melodramat nakręcony na podstawie powieści o tym samym tytule z 1925 roku to przede wszystkim popis gry aktorskiej Leonardo DiCaprio. To właśnie z tego filmu pochodzi słynne zdjęcie DiCaprio z kieliszkiem, które wpisało się do popkultury jako symbol szampańskiej zabawy.