Skip to main content
ranking

Seriale podobne do „Lucyfera” – piekielnie dobre produkcje o diabłach i aniołach

By 23 maja 2021No Comments
seriale podobne do Lucyfera

Kadr z serialu „Good Omens” dostępnego na platformie Amazon Prime Video.

Lucyfer” zarobił dla Netflixa krocie i od kilku sezonów utrzymuje się wysoko w rankingu najchętniej oglądanych seriali. Obejrzałeś wszystkie odcinki, ale chętnie pozostaniesz w klimacie piekła i nieba? Przygotowałam specjalne zestawienie seriali podobnych do „Lucyfera”. Jedziemy – zaczynamy od trzeciego miejsca.

3. The Good Place

„Dobre miejsce”, 2016-2020
Obejrzysz na: Netflix

Eleonor umiera w młodym wieku i trafia do nieba. Czy rzeczywiście zasłużyła sobie na to miejsce? Raj po kilku pierwszych chwilach okazuje się jednak nie taki wspaniały, jak mogłoby się zdawać…

***

Lekka jak chmurka opowiastka Netflixa składająca się z dwudziestominutowych odcinków. Jest grzecznie, miło i ciekawie. Nie obejdzie się bez wycieczki do samego piekła i nieba, oczywiście.

I po numerze 3… Tak, to nie pomyłka – następne dwa seriale zasługują na ex aequo miejsca pierwsze. A ponieważ różnica poziomów między „Dobrym Miejscem” a pozostałymi dwoma serialami jest miażdżąca, pozycję drugą pozostawiamy jako pusty schodek między tymi produkcjami.

1. Chilling Adventures of Sabrina

2018-2020
Obejrzysz na: Netflix

Diabeł wymusza na czarownicach sprzedawanie swoich dusz w zamian za dostęp do mocy. Sabrinie nie podoba się jednak pradawny nakaz. Czy wyłamie się i odmówi czarnego chrztu? Co jej za to grozi?

***

Czarująca adaptacja znanego komiksu! Zagrana i nakręcona tak, że serial doskonale nadaje się na maratony oglądania, tak zwane binge-watching. Więcej o Chilling Adventures of Sabrina przeczytasz TUTAJ.

1. Good Omens

Dobry Omen, 2019
Obejrzysz na: Amazon Prime Video

Koniec świata musi nastąpić – potwierdzają mieszkańcy nieba i piekła. A jednak bitwa w Armagedonie jest bardzo niewygodną opcją dla Crowleya i Azirafala. Diabeł i anioł wspólnie postanawiają zaopiekować się chłopcem, który ma rozpocząć zniszczenie Ziemi w wieku 11 lat.

***

Genialna pozycja Amazona, która przeszła w naszym kraju zupełnie bez echa. Wysoki poziom narracji i dialogów, ponieważ to ekranizacja książki Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta. Jest cudowny brytyjski akcent i humor – momentami można śmiać się na głos (poza tym serialem zdarza mi się to… nigdy) oraz intrygująca wizja piekła i nieba podkręcona muzyką Queen.

Szukasz więcej podobnych propozycji? Koniecznie sprawdź 5 najlepszych seriali o nadprzyrodzonych mocach.