Skip to main content
ranking

5 najlepszych seriali o nadprzyrodzonych mocach

By 28 września 20206 czerwca, 2021No Comments

Obyczajowe Klany nudzą Cię? Wreszcie trafiłeś na godny siebie ranking! Zapraszam Cię do świata, gdzie wilkołaki otwierają drzwi wampirom, a te ganiają się z duchami i innymi zmorami.

Miejsce 5.

The Umbrella Academy

2019-
Obejrzysz na: Netflix

Profesor zbiera po całym świeci dzieci z nadprzyrodzonymi zdolnościami i tworzy z nich drużynę superbohaterów. Pozycja obowiązkowa dla fanów Harry’ego Pottera!

Miejsce 4.

Grimm

2011-2017
Obejrzysz na: Amazon

W żyłach głównego bohatera płynie krew Grimmów. Jego zadanie to kontrola magicznych stworzeń, które na co dzień chowają się pod postacią zwykłych ludzi. Choć pierwsze odcinki nie wskazują na to, że fabuła może okazać się tak wciągająca, warto dojść co najmniej do 5 odcinka, aby dać się wciągnąć w ten baśniowy świat.

Miejsce 3.

Teen wolf

Nastoletni wilkołak, 2011-2017
Obejrzysz na: Netflix

To przykład serialu, którego poziom wzrasta z sezonu na sezon. Jak gdyby twórcy odważyli się wprowadzić śmielsze wątki, widząc pozytywny odbiór publiczności. Na początku historia opiera się na nastolatku, który zostaje wilkołakiem. Później w fabule pojawiają się inne postaci o nadludzkich możliwościach, zaczerpnięte m.in. z legend.

Miejsce 2.

Being Human

Być człowiekiem (wersja USA!), 2011-2014
Obejrzysz na: brak informacji

Serial cieszył się taką popularnością, że powstał w wersji amerykańskiej i brytyjskiej. Zdecydowanie polecam tę pierwszą, która zrobiona jest na wyższym poziomie aktorskim i zdjęciowym. Serial opowiada o nietypowej przyjaźni wampira, wilkołaka i ducha. Bohaterowie próbują pogodzić życie w społeczeństwie z faktem, że nie są już ludźmi.

Miejsce 1.

True Blood

Czysta krew, 2011-2014
Obejrzysz na: HBO GO

Od lat mój niekwestionowany number one, jeśli chodzi o seriale z bohaterami o nadprzyrodzonych mocach. Absolutnie genialna pozycja HBO. Jak przystało na tę stację, obfituje w seks i przemoc. Doskonała muzyka, obsada z wysokiej półki, mój ulubiony klimat brudnej Ameryki, trochę w starym stylu. Jeśli uwielbiasz historie o wampirach, zachwyci Cię True Blood.