Skip to main content
serial

Spowiedź serialomaniaka. Czy Cię dotyczy?

By 11 czerwca 2021No Comments

Dzieci nie powinny oglądać filmów przemocowych, na przykład z młodym Robertem de Niro, bo pobiegną do szkoły (ostrzyżone na irokeza) wymierzać sprawiedliwość bronią. Ale przecież to, co ogląda dorosły i odpowiedzialny człowiek jak Ty, nie sprawi, że zmienisz się w zimnego drania. Ach, na pewno?

A może jednak…? Przyznaj sam, że…

1. Gdy zacząłeś oglądać „Sherlocka„, wyrzucałeś żonie, że ma świeże błoto na prawej podeszwie buta, co oznacza, że wyszła z klatki w prawą stronę, gdzie można wyprowadzać psy, a przed chwilą straciłeś z oczu Waszą Pusię. Dało to jasną diagnozę: byli na spacerze. Żona wysłuchiwała onieśmielona Twojego przenikliwego wywodu ze smyczą i kluczami w ręku, jeszcze w płaszczu.

via GIPHY

2. Po czwartym sezonie „Gry o tron” wiedziałeś, że nie ma nic za darmo, długi należy spłacać, a nawet rodzony syn może Cię zastrzelić, gdy będziesz – niczego nieświadomy – siedział w środku nocy np. w toalecie. Profilaktycznie wyrzuciłeś do śmieci ciasto, które przyniosła teściowa i przestałeś odwracać się tyłem do żony tuż po kłótni.

via GIPHY

3. W połowie „Iron Fist” żona zaczęła podejrzewać Cię o zdradę, nie wiedząc, gdzie się podziewasz we wszystkie niedzielne poranki, podczas gdy Ty o świcie napełniałeś swoje ciało-świątynię brzaskiem leśnej energii w pozie zgrzybiałego lotosa.

via GIPHY

4. Gdzieś po trzecim sezonie „Jak poznałem Waszą matkę” przybijałeś sobie piąteczki po każdym żarcie z żoną, kumplami i samym sobą.

via GIPHY

5. Chociaż wiedziałeś, że nie jesteś z rodu „Grimm„, udawało Ci się rozpoznać, kto jakim może być wessenem. Zawsze podejrzewałeś, że wybitnie rosłe jedynki i piskliwy głos u Twojej sąsiadki to nie jest jakiś przypadek.

via GIPHY

6. Gdy byłeś już dobrze wkręcony w galimatias braci Salvador z „Pamiętników Wampirów” zacząłeś żałować, że w polskich liceach nie robi się co chwilę balu. Tak właściwie miałeś tylko studniówkę, z której i tak niewiele pamiętasz, bo wnieśliście z kumplem szklane zapasy pod marynarkami…

via GIPHY

7. W trakcie oglądania „Wikingów” zaczęło obrzydzać Cię osiadłe życie, wygodna kanapa w Twoim mieszkaniu i upokarzająco siedzący tryb pracy. Przygotowywałeś wyprawkę na łódź, ale po krótkiej interwencji dzieci, żony i psa poprzestałeś na zapuszczeniu brody.

via GIPHY

8. Sprawdziłeś w Internecie, jak wygląda budynek, w którym drukuje się w Polsce banknoty po „Domu z papieru„. Wiem, że to zrobiłeś, nie usuwaj historii przeglądarki.

via GIPHY

9. Zawahałeś się, gdy zobaczyłeś złotówkę na chodniku. Podnosić, nie podnosić? Byłeś już mądrzejszy o „30 srebrników„.

via GIPHY

10. Odkryłeś, że jesteś chory psychicznie jak bohater „You„, ale na szczęście nikt o Tobie nie nakręcił serialu.

via GIPHY

Chcesz przeczytać więcej felietonów? To pilotażowy tekst, więc jeśli Ci się spodobał – daj znać w komentarzu!