Skip to main content

Prawnik z Lincolna

The Lincoln Lawyer
USA, 2022-
Obejrzysz na: Netflix

Po roku przerwy w pracy genialny prawnik zostaje wezwany do sądu. Okazuje się, że ma niezwykłą szansę powrócić do gry. Mickey Haller zostaje rzucony na głęboką wodę – musi dowieść, że znany milioner nie zabił żony.

***

Serial powstał na podstawie serii książek Michaela Conelly’ego. Z takim materiałem źródłowym nie mogło się nie udać. Dowodem jest sukces „Boscha” emitowanego przez Amazon Prime Video – serialu również opartego na powieściach wspomnianego autora kryminałów. Netflix nie mógł przepuścić takiej okazji, jak kolejna ekranizacja Conelly’ego i to dotycząca fikcyjnego brata przyrodniego detektywa Boscha. I widzowie również nie powinni przespać premiery – szczególnie fani kryminałów, produkcji takich jak „Suits”, „Sposób na morderstwo”, a także… „Lucyfer”. Tak, przystojny adwokat, który broni przestępców ma wiele wspólnego z popularnym diabłem pomagającym rozwikłać krwawe zagadki.

„Prawnik z Lincolna” to mocna pozycja, której wróżę duży sukces z uwagi na zgrabnie skrojone postacie, wciągającą fabułę, przewrotność wątków i smacznego humoru. Zobaczcie zresztą sami zwiastun.

Lubisz serialowe ekranizacje kryminałów? Sięgnij na Amazonie po produkcję: „Reacher”.