Skip to main content
serial

Amerykański serial o detektywie, którego prawdopodobnie nie widziałeś/-aś: „Bosch”

By 23 września 2022No Comments
serial detektywistyczny

Titus Welliver wcielający się w tytułową rolę detektywa jest bardzo przekonujący. Fot. kadry z serialu dostępnego na Amazon Prime Video

Bosch

USA, 2014
Obejrzysz na: Amazon Prime Video

Detektyw Harry Bosch jedzie sprawdzić zgłoszenie do rzekomo ludzkiej kości znalezionej przez psa. Okazuje się, że to dowód w sprawie morderstwa na maltretowanym 13-latku. Tytułowy bohater próbuje odszukać winnego, jednocześnie samemu stawiając się przed sądem o przeszłą sprawę zabójstwa podejrzanego.

***

Serial oparty na popularnej serii książek Michaela Conelly’ego. Doczekał się 7 sezonów i kontynuacji pod tytułem „Bosch: Dziedzictwo”. Wciagający od pierwszego odcinka kryminał w dobrym, starym, amerykańskim stylu. Nie ma w nim osadzonych na siłę politycznej poprawności, ponieważ został napisany, zanim była konieczna. Za scenariusz odpowiada sam autor poczytnych powieści, co widać i trzeba zaliczyć na plus. Postaci są ciekawie skrojone, a fabuła kolejnych sezonów kończy się jak dobra książka – bez dramatycznych zwrotów akcji, charakterystycznych dla nastawionych na zarabianie tasiemców.

„Bosch” jest godny polecenia każdemu, kto zmęczył się serialami Netflixa na „jedno kopyto”, fanom historii detektywistycznych i widzów, którzy szukają przygody na dłużej lub pocieszenia przez ekran.
Z postaciami po prostu zaprzyjaźniasz się platonicznie i stają się po krótkim czasie Twoim bezpiecznym miejscem.

Niestety, nikt mi nie zapłacił za tę opinię, ale jeśli zastanawiasz się, czy kupować dostęp do Amazona: kupuj. Jest co oglądać: „The Boys”.