Skip to main content

Mentalista

The Mentalist
USA, 2008-2015
Obejrzysz na: Amazon Prime Video

Patrick Jane wykorzystuje niezwykły dar odczytywania ludzi do odnalezienia mordercy swojej rodziny. W tym celu zatrudnia się w CBI jako niezależny konsultant.

***

Jeżeli poszukujesz postaci, przy której będziesz czuć się bezpiecznie – Patrick jest człowiekiem, którego szukasz. Ze spodeczkiem i filiżanką w rękach będziesz spijać jego intelekt z ekranu, odgadując w kolejnych odcinkach, kto zabił. Pozostali bohaterowie zostali napisani tak, aby każdy znalazł kogoś dla siebie.

Fani kryminałów jednak będą zawiedzeni, ponieważ fabuła pcha produkcję do przodu, niekoniecznie zgodnie z realiami śledztw detektywistycznych. Niektóre fakty spinają się tylko na pierwszy rzut oka. Serial jest dość wciągający, lecz jakość kolejnych sezonów do prawdziwa sinusoida, której kreska najwyżej jawi się gdzieś koło sezonu 3 i 4. Niech Was nie zrazi moja mało entuzjastyczna opinia – w końcu sama z przyjemnością dotrwałam do ostatniego odcinka. Zamiast zwiastuna, podrzucam scenę z odcinka 9 pierwszego sezonu (UWAGA – fragment zawiera SPOJLER tego odcinka!) – sami oceńcie, czy klimat Wam odpowiada. Na marginesie – to przesłuchanie kojarzy mi się z jedną z pierwszych ról Edwarda Nortona. Kto zgadnie, w jakim filmie? Dajcie znać w komentarzach!

Jeśli Twoja dusza jest zbyt mroczna na „Mentalistę”, sprawdź na Amazonie serial: „The Boys”.