Skip to main content
film

„Cruella”. Okrutnie piękny powrót kina po lockdownie

By 11 czerwca 2021No Comments

Emma Stone jako Cruella za chwilę pokaże jedną z niezwykłych kreacji – tak, jak niezwykła jest jej kreacja filmowa. Kadr z filmu „Cruella” (2021).

Cruella

USA, 2021

Mała dziewczynka – Estella, czuje się winna śmierci matki. Sierota ucieka ze swoim ukochanym szczeniaczkiem do Londynu, gdzie wstępuje do dziecięcego gangu. Jej historia skończyłaby się jak wiele innych, gdyby nie dostała przepustki do innego świata: uczciwej pracy u słynnej projektantki mody. Talentem i zuchwałością toruje sobie drogę do nowego życia. Zatrzymują ją jednak demony przeszłości…

***

W skali od 0 do 100 „Cruella” zgarnia dokładnie 101 punktów za opowieść, jak doszło do tego, że słynna demoniczna prześladowczyni dalmatyńczyków stała się… no cóż, taka słynna i demoniczna właśnie. To nie jest bajka Disneya dla dorosłych, jakiej się spodziewasz. To raczej hybryda tytułów „Diabeł ubiera się u Prady” (stroje!), „Sherlock Holmes” (wątki kryminalne) i „Harry’ego Pottera” (motyw rodziców) ze świetnie dobraną muzyką, kostiumami, scenografią i cudownie rozbudowanymi charakterami. Warto, warto, warto.

Nie lubię współczesnych trailerów, które spojlerują wszystko, więc zawsze – w miarę możliwości – staram się wyszukać alternatywę, która przybliży Wam klimat danego filmu. Zobaczcie fragment „Cruelli” poniżej.

Nie lubisz dobrych filmów? Zawsze możesz sięgnąć po coś słabszego i zwyczajnego, jak Zwyczajna Historia małżeńska.