Skip to main content

From Dusk Till Dawn

2014

Bracia Seth i Richard uciekają przed wyrokiem sprawiedliwości do Meksyku. Aby przekroczyć granicę, porywają rodzinę jadącą na wycieczkę kamperem. Na miejscu trafiają do baru, gdzie gwoździem programu okazuje się nie tyle występ seksownej tancerki, co kły jej współpracowników…

***

Brzmi znajomo? Za serialem „Od zmierzchu do świtu” stoi Robert Rodriguez. Wierny uczeń Quentina Tarantino zajmował się montażem serii filmów swojego mistrza o tym samym tytule. Jeśli jesteś fanem mrocznych klimatów Tarantino lub/i krwiopijców – nie powinieneś być zawiedziony. Na uwagę zasługują bardzo dobre dialogi i zdjęcia – zwłaszcza w pierwszym sezonie.

Z tego też powodu serial „From Dusk Till Down” nigdy nie będzie w pierwszej dyszce Netflixa. Zdjęcia nie pasują do aktualnego nurtu estetycznego (czytaj – nie pasują do relacji na Insta), teksty są na poziomie – lecz nie nadają się do gifów. Słowem – Rodriguez, który od lat pełnymi garściami czerpał inspiracje z popkultury i kiczu, dziś nie potrafi popłynąć w głównym nurcie. I nikt nie mówi, że tego chce(my).

Lubisz seriale z wątkami nadprzyrodzonymi? Wypróbuj „Chilling Adventures of Sabrina„.