Skip to main content
serial

„Już nie żyjesz” – serial komediowy, który oswaja ze śmiercią

By 10 kwietnia 2021No Comments

Już nie żyjesz

Dead to me, 2019-2021
Obejrzysz na: Netflix

Sarkastyczna Jen próbuje się pozbierać po nagłej śmierci męża. Dołącza do chrześcijańskiej grupy wsparcia dla żałobników, gdzie poznaje Judy. Między kobietami nawiązuje się przyjaźń, jednak z czasem okazuje się, że szczerość nie jest ich mocną stroną…

***

Christina Applegate ma niewątpliwy talent komediowy, co oznajmiła światu już w wieku 16 lat, gdy rozkochała w sobie widzów rolą Kelly w „Świecie według Bundych”. Obsada nie mogła zostać wybrana lepiej, dlatego jeśli należysz do widzów, którzy oglądają gagi z kamienną twarzą – na tym serialu jednak prychniesz, a może nawet zaśmiejesz się w głos w kilku momentach. Serial należy do tych uzależniających – odcinek kończy się załamaniem fabuły tak, że musisz sięgnąć po następny, a każdy kolejny zaczyna się scenką, przez którą na pewno dokończysz oglądanie bieżącego.

Mały minus – fabuła miejscami bywa naciągana i mało wiarygodna. Całość ogląda się miło. Polecam obejrzeć szczególnie osobom, które przeżywają ciężkie chwile i chcą sięgnąć po serial na poprawę humoru, ale tradycyjne sitcomy to dla nich za dużo. „Już nie żyjesz” jest produkcją zawieszoną pomiędzy sitcomem a dramatem, o czym świadczy także długość odcinków.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dead to Me (@deadtome)

Wolisz obejrzeć dobry kryminał? Koniecznie sprawdź to zestawienie: kliknij tutaj.